Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Detektor únikov vody, ktorý dokážete sfunkčniť sami

  • Detektor únikov vody, ktorý dokážete sfunkčniť sami

Detektor únikov vody, ktorý dokážete sfunkčniť sami

Každý, kto býva v paneláku alebo bytovke iste vie, kto je najspoľahlivejší detektor úniku vody: predsa suseda, ktorá býva o poschodie nižšie. V takýchto prípadoch je to ale krízová úniková detekcia. Veď keď vytápame susedov, doma musíme mať už solídnu potopu. Ak bývate v rodinnom dome, treba zvážiť inštaláciu kvalitného systému riadenia a kontroly vody v domácnosti. Ideálne takého, ktorého súčasťou sú aj detektory vody, jednoducho inštalovateľné všade, kde treba. Výsledkom fungovania takéhoto systému je zabezpečenie kontroly nad vodou u vás doma. Nepostrádateľným prvkom systému riadenia vody RE.GUARD je aj detektor únikov vody, ktorý dokážete sfunkčniť sami.

Nie je detektor ako detektor

Aj na slovenskom trhu nájdeme niekoľko druhov detektorov unikajúcej vody od rôznych výrobcov. Sú to často poplachové, signalizačné detektory, ktoré po identifikácii úniku v konkrétnom mieste spustia poplach. Väčšinou zvukový a niektoré dokonca stíchnu, keď uniknutá voda sama niekam odtečie alebo vyschne. Nemajú ale takzvané „sabotážne funkcie“, teda tie, ktoré vedia únik zastaviť. Zvukové signalizačné detektory majú aké-také opodstatnenie vtedy, keď je niekto, kto počuje, doma. Čo však v prípade, keď je dom prázdny a unikajúcu vodu nemá kto zastaviť? Tu pomôžu jedine detektory únikov vody inteligentného systému, ktorý vás o únikoch informuje a ak treba, dokáže vodu zastaviť.

RE.GUARD

Detektor únikov vody od REHAU dokážete sfunkčniť sami.

RE.GUARD kontroluje vodu za vás

Unikátny systém kontroly a riadenia vody v domácnosti RE.GUARD funguje spoluprácou viacerých prvkov a komponentov. Hneď za vodomerom pred filtrom je na hlavnom vodovodnom potrubí riadiaca jednotka, ktorá monitoruje vodovodný systém inovatívnou ultrazvukovou metódou. Pomocou spoľahlivého rádiového štandardu Z-Wave komunikuje s detektormi únikov vody v miestnostiach. Ak identifikuje problém a nie ste doma, cez RE.HUB Gateway a appku vo vašom smarte vám vie dať vedieť. Riadiaca jednotka dokáže okrem monitoringu spotreby a iných parametrov vodovodného systému rozpoznať aj úniky na potrubí. Ak ide o vážny problém, vie aj uzatvoriť vodovodné potrubie. Ak voda uniká mimo vodovodu, na kritických miestach sú pripravené úniky zaznamenať a signalizovať riadiacej jednotke detektory.

Detektory RE.GUARD strážia tam, kde treba

Detektor je niečo podobné ako fotopasca: je pripravená tam, kde treba, a keď zaznamená, na čo je nastavená, spraví svoju prácu. Detektory úniku vody RE.GUARD:

  • môžete umiestniť kdekoľvek, kde predpokladáte únik vody
  • nielen do kúpeľne, ale aj k práčkam, umývačkám riadu, pod umývadlá a koncové pripojenia vodovodných inštalácií
  • každý detektor má predlžovací kábel so snímačom na inštaláciu do ťažko prístupných miest
  • detektory detekujú únik vody tam, kde sú umiestnené
  • pomocou spoľahlivého Z-Wave komunikačného protokolu informujú riadiacu jednotku – aj z miestnosti na poschodí do pivnice či kotolne
  • k existujúcim detektorom môžete dodatočne do systému pridať ďalšie
  • detektory úniku vody sú voliteľné komponenty systému kontroly a riadenia vody RE.GUARD
Myslite na všetky možné kritické miesta úniku vody. Určite máte v pivnici, kotolni či technickej miestnosti vášho domu minimálne jedno zariadenie či potrubie, v ktorom prúdi voda. Umiestnite k nemu detektor úniku vody – pre istotu.

Dokážete si detektory únikov sfunkčniť sami?

Samozrejme, detektory sú totiž súčasťou inteligentného smart systému, v ktorom viete takmer všetko spojazdniť a kontrolovať intuitívne, jednoducho smart. Jediný komponent systému RE.GUARD, ktorý vyžaduje odbornú inštaláciu na hlavné vodovodné potrubie, je riadiaca a monitorovacia jednotka. Detektory únikov vody, RE.HUB Gateway a aj appku dokážete aktivovať „na tri kliky“. Každý, kto chce mať svoju vodu doma pod kontrolou, isto ocení aj adaptabilitu systému. Je totiž jedno, či RE.GUARD inštalujete do svojej novostavby, v rámci rekonštrukcie vodovodnej siete alebo ako dodatočnú aplikáciu na existujúci vodovod. Systém bude spoľahlivo fungovať na všetkých typoch vodovodných potrubí. A na kritických miestach možných únikov vody budú za vás bdieť detektory v režime 24/7/365.

2021-04-25T12:30:42+02:0019.03.2021|Kategórie: Edukácia|