Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

RE.FINE

RE.FINE2021-02-18T00:00:42+01:00

Filter na vodu RE.FINE

Je vyrobený expertmi na pitnú vodu spoločnosti REHAU, odstraňuje už tie najmenšie cudzie častice nachádzajúce sa v pitnej vode, a tak spoľahlivo zabezpečuje jej čistotu. Súčasne s tým chráni kompletnú inštaláciu pitnej vody.

Prečo je dôležité inštalovať kvalitné vodné filtre na vstupe pitnej vody do budovy? Filtrácia odstráni z pitnej vody aj najmenšie cudzorodé častice a zaistí spoľahlivú čistotu požadovanú pri ľudskú spotrebu na pitie alebo umývanie. Kto z nás by chcel piť znečistenú vodu s obsahom pevných nečistôt, piesku, hrdze alebo biofilmov?

Súčasne však RE.FINE ochráni celú inštaláciu pitnej vody voči inkrustácii a zanášaniu nečistotami. Toto je dôležité nielen pre batérie a uzávery vody, ale najmä pre staršie rozvody vody, najmä v kovovom prevedení. Drobné nečistoty ako napr. piesok, hrdza a pod. sú po usadení na stene rúrok zárodkom koróznych javov a budúcich porúch a prasklín. Podobnú ochranu poskytnú pre zásobníky a ohrievače vody, ktorým výrazne predĺži životnosť. Rovnako to platí o citlivých zariadeniach , akými sú umývačky riadu, práčky alebo kávovary.

Klíč k čistej vode

Pitná voda je naša najdôležitejšia potravina. Jej nezávadnosť je predpokladom pre zdravie a pocit životnej  pohody. Vedeli ste napr., že: Vypitie 2 pohárov vody (cca pol litra) o izbovej teplote zvyšuje o 30 % metabolizmus človeka. Zvýšenie nasleduje asi desať minút po vypití vody a dosahuje vrchol do 30 až 40 minút. Účinok je ešte vyšší ráno. V dobe rastúceho povedomia o svojom zdraví objavuje stále väčšia časť obyvateľstva význam hygienicky nezávadnej pitnej vody pre vlastnú telesnú a duševnú pohodu. Niet teda divu, že na jej kvalitu sú kladené stále prísnejšie požiadavky, ktoré sú dokonca náročnejšie ako pri balenej vode dostupnej v supermarkete. Myslíte na budúcnosť!

Výhody RE.FINE v skratke

  • Filtrácia plávajúcich a drobných častíc ako piesok, hrdza a i.
  • Optimálna hygiena
  • Vyššia životnosť bojlerov, armatúr a potrubí
  • Zabraňuje tvorbe usadenín, poškodeniu potrubí a korózií
  • Ľahko prispôsobiteľná prípojka
  • Rýchla a jednoduchá montáž
  • Dokonalý komfort pri údržbe
  • Ergonomický a kompaktný

Prehľad riešení RE.FINE, spoznajte ich!

RE.FINE Select

filter vody RE.FINE Select

RE.FINE Pure

filter vody RE.FINE Pure

RE.FINE Pro / Pro R

Filter vody RE.FINE Pro / Pro R

Základné prevedenie RE.FINE Select je robustným a hospodárnym riešením. Obsahuje jemný filter s manometrom a stupňom filtrácie 89 μ a je k dispozícii s pripojením 1/2“, 3/4“, 1“ ¾ .

Obsahuje poloautomatický jemný filter s funkciou samočistenia. Preplach a čistenie filtra štetinami z vonkajšej strany zvládne užívateľ bleskurýchlo, pretože prebieha v jednom kroku. Filter umožňuje veľmi vysoký prietok, pričom je pomerne kompaktný. Praktické je mechanické zobrazenie intervalu pravidelného čistenia. K dispozícii je s pripojením ¾ “, 1“ a 1“ ¼ .

Predstavuje špičkové riešenie pre filtráciu na vstupe pitnej vody do budovy. Filter je poloautomatický, avšak s mimoriadne efektívnym spätným preplachom. Spätný preplach znamená, že prúdenie vody sa počas neho otočí, čím sa sitko filtra výborne očistí samotným prúdením vody, navyše sú tu opäť štetiny z vonkajšej strany, ktoré ho mechanicky ešte dokonalejšie zbavia nečistôt.

Užívateľ to zvládne jednoducho a bleskurýchlo, pretože spätný preplach a mechanické čistenie prebieha v jednom kroku otočením hlavice v hornej časti filtra. K dispozícii je s pripojením ¾ “, 1“ a 1“ ¼. Variant Pro R obsahuje navyše aj integrovaný redukčný ventil na ochranu batérií aj ostatných zariadení najmä pred príliš vysokým a kolísavým tlakom vody zo siete.

Napíšte nám
Ak budete pokračovať s využívaním tejto stránky, súhlasíte s tým, že cookies na Vašom zariadení môžu byť použité. Ďalšie informácie nájdete v našej Smernici o ochrane osobných údajov. Súhlasím