Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Ako funguje RE.GUARD

Ako funguje RE.GUARD2020-10-18T20:57:17+02:00

Tak, ako nemecké systémy: spoľahlivo, precízne, bez kompromisov, bezúdržbovo, navždy, samostatne a automaticky. Komunikujete s ním „na tri kliky“ vo svojom smart telefóne. Ako sa na tie pravé smart riešenie monitorovania a riadenia vody domácnosti patrí. Moderná technológia pritom nijako nezaťažuje prietok vody, ani nezhoršuje jej kvalitu. RE.GUARD totiž nepracuje s „niečím v trubke“, ale s unikátnou ultrazvukovou technológiou.  

Predstavte si, že keď sa najbližšie vyberiete niekam von a nebudete mať svoj domov pod kontrolou, vaša voda ale pod kontrolou bude. Tak, ako si viete nastaviť v smarte počet krokov a hocičo iné, dokážete kontrolovať aj svoju vodu v domácnosti. Samozrejme, pomocou inteligentného spojenca napojeného priamo na vašom potrubí. Ak je zle, RE.GUARD problém zaznamená, vyhodnotí, dá vám vedieť a prívod vody jednoducho vypne. RE.GUARD inteligentne prepája viaceré zladené komponenty: systém riadenia vody, detektor vody, smart bránu a smart aplikáciu.

Umiestnenie

Systém riadenia vody RE.GUARD je napojený priamo na potrubí za vodomerom, pred filtrom vody. Pomáha identifikácii prasknutých potrubí aj kvapkajúcich únikov vody. Okrem toho pomocou detektorov kontroluje výskyt únikov vody v rizikových častiach obytného priestoru. Systém riadenia vody RE.GUARD sa dá vďaka závitovému skrutkovému spoju „napasovať“ na akýkoľvek typ potrubia, používaný pri vodovodných inštaláciách. V prípade možných únikov v záujme zamedzenia škôd zablokuje vodovodné potrubie. Systém umožňuje zablokovanie a odblokovanie vody aj manuálne. Okrem toho monitoruje aj spotrebu vody v domácnosti.

Kompaktnú, malú, a šikovnú „skrinku“ systému riadenia vody RE.GUARD nainštaluje profesionál bez problémov a rýchlo. Inštaláciu a uvedenie do prevádzky zvládne akýkoľvek zdatný domáci majster. Na nastavenie počiatočných hraničných hodnôt je k dispozícii certifikovaný partner REHAU. Detektor vody RE.GUARD je voliteľný, ale prakticky nenahraditeľný komponent celej sústavy.

Detektory sa umiestňujú na rizikové miesta miestností, v ktorých môže byť predpoklad vytekania vody, zvyčajne k práčkam či umývačkam riadu, do kúpeľní a kuchýň. V ťažko prístupných miestach sú detektory vody pripojiteľné predlžovacím káblom.

Komunikácia

Kompaktný detektor vody RE.GUARD je je spoľahlivo prepojený rádiovým komunikačným štandardom Z-Wave so systémom riadenia vody RE.GUARD. Detektor v prípade vytekania vody na mieste svojho nasadenia informuje systém riadenia, ktorý odpojí vodu. A dá vám vedieť na váš smart, že niečo doma tečie.  

RE.HUB Gateway je smart brána, pripájajúca zariadenia a komponenty RE.GUARD do internetu. Je jednoducho pripojiteľná k vášmu domácemu smerovaču, wifi routeru.  

Aplikácia RE.GUARD

Prehľadne ukazuje vo vašom smartfóne všetky informácie dôležité pre riadenie a kontrolu vody vašej domácnosti. Naviac vám vie pomôcť nájsť možnosti zníženia spotreby vody. Appka, samozrejme, pracuje v OS Android aj iOS, dá sa používať aj bez prístupu ku cloudu vo vlastnej WLAN sieti. Samozrejme s obmedzeniami, ktoré s využívaním cloudu neexistujú. 

Aplikácia RE.GUARD bola vymyslená práve na to, aby ste so systémom, ktorý pracuje doma, dokázali komunikovať. Práve vtedy, keď ste mimo domova a za riadenie vody zodpovedá RE.GUARD. A aby vás v prípade problému o ňom informoval rovnako, ako vás informuje o tom, že je všetko OK. Pomocou appky môžete aktivovať rôzne režimy s rôznymi hraničnými hodnotami. Pre každú situáciu vašej prítomnosti či neprítomnosti v dome môžete zvoliť vhodný scenár. Rozhranie appky je prehľadné a prostredníctvom nej máte vždy aktuálny prehľad o stave vody u vás doma. Ak RE.GUARD rozpozná problém, dá vám vedieť push správou a vy rozhodnete, či potrubie uzavrie alebo nie. Ak však ide o prasknuté potrubie, systém automaticky zastaví vodu.

Fungovanie

RE.GUARD pracuje samostatne, automaticky a spoľahlivo vždy, aj keď nie ste práve doma. Vypínacia automatika dokáže zasiahnuť aj bez fungujúceho pripojenia do internetu. Ak systém detekuje problém, automaticky zastaví prívod vody uzatvorením potrubia. Deje sa to aj v režime prípadného výpadku elektrickej energie, vďaka núdzovým batériám.

Systém RE.GUARD meria prietok vody inovatívnou ultrazvukovou technikou. Tá funguje bez kinetických súčastí, čo zabezpečuje jej trvalú presnosť a nadštandardnú životnosť.

V oblasti potrubia, ktorá vedie vodu,systému „nezavadzajú“ žiadne súčiastky. Tlak vody teda prakticky nemá čo negatívne ovplyvňovať.  

Všetky komponenty systému sú bez obsahu olova a nie sú zdraviu nebezpečné. Okrem toho je smart systém riadenia a kontroly vody ekologický. Najmä tým, že kontroluje vašu spotrebu vody a priam vás nabáda na jej šetrenie.

Finančné benefity sú tiež na nezaplatenie: RE.GUARD minimalizuje riziko škôd v domácnosti spôsobených vodou a pomáha vám znižovať náklady na vodu jej šetrením. Systém spĺňa prísne nemecké štandardy vhodnosti na montáž do potrubia s pitnou vodou.