Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

RE.GUARD je vhodný nielen pre novostavby

RE.GUARD je vhodný nielen pre novostavby2020-10-18T20:29:07+02:00

Ak staviate – a dnes už minimálne energeticky úsporný, ak nie rovno inteligentný, tak aspoň smart dom – myslite aj na vašu vodu. Nielen na to, aby bola čistá a privedená a odvedená najmodernejšími technickými a aj ekologickými spôsobmi. Myslite aj na kontrolu vašej vody. Presnejšie na kontrolu prietoku vašej vody a jej možných únikov.

Pretože aj ten najlepší a najmodernejší vodovodný systém v domácnosti môže mať svoje skryté muchy. Zvlášť, keď naň okrem vodovodných batérií pripojíte aj iné domáce zariadenia využívajúcu vodu – práčku, umývačku riadu či kávovar. Keď je čokoľvek pripojené na vodovodné trubky, môže to tiecť. Keď je v čomkoľvek voda, môže to prasknúť, pretiecť alebo vytiecť.

Predstavte si, že…

vodu v domácnosti dokážete mať pod kontrolou. Nie tak, že ručne dotiahnete kvapkajúce kohútiky, prípadne utesníte to, čo netesní. Alebo vypnete vodu, aby nepretiekla. Nie však manuálne, ale na diaľku, aj keď nie ste doma. Systém RE.GUARD bude za vás doma bdieť a dokonca aj vtedy, ak vypadne elektrina. Dokáže monitorovať riziká vašej domácej vodovodnej siete. Keď zaznamená problém, urobí opatrenia a keď treba, prívod vody zastaví. 

No a predstavte si, že systém nie je vymyslený len pre novostavby. Je technicky pripojiteľný k akejkoľvek domácej inštalácii vody. Pomocou závitového skrutkového spoja sa dá systém riadenia vody RE.GUARD „napasovať“ na všetky používané potrubné systémy. Adaptabilnosť montáže predurčuje systém na využitie v novostavbách, pri rekonštrukciách alebo ako dodatočné vybavenie domácnosti.

RE.GUARD v kritických miestach

RE.GUARD bude chrániť vašu vodu aj vtedy, keď vodovodnú inštaláciu v rámci rekonštrukcie vymeníte. Pre istotu. Ale zvlášť aj v prípade, keď v zrekonštruovanom byte či dome ponecháte pôvodnú inštaláciu. Aj s kritickými a zraniteľnými miestami, ktoré môžu byť viditeľné alebo skryté.

Kľúčové skryté slabé miesta sú staré potrubia v stenách, ktoré vekom dosluhujú. Zvyčajne sú z kovu a ten podlieha korózii, zvnútra rúry upcháva vodný kameň. Výsledkom je prasknutie potrubia alebo malé úniky vody po kvapkách. Systém RE.GUARD vie tieto úniky zaznamenať, monitorovať, vyhodnotiť a v hraničných situáciách zastaviť prívod vody.

Ďalšími možnými kritickými „miestami úniku“ sú ukončenia a body pripojenia armatúr. Kvapkajúce kohútiky, netesné batérie a sifóny, netesniace pripojenia práčky, umývačky riadu. Ale aj umývadlá, vane a splachovače, ktoré môžu vytekať.

detektor unikov vody re.guard

Ako RE.GUARD pracuje?

Treba si uvedomiť, že RE.GUARD nedokáže riešiť príčiny problému. Zabráni ale možným dôsledkom, ak problém detekuje. Preto je odporúčané a žiaduce pri projekte rekonštrukcie rátať aj s výmenou vodovodnej inštalácie. Inteligentný systém riadenia vody dokáže eliminovať úniky vody na akomkoľvek technickom riešení vodovodných potrubí. Ak však raz staré potrubie praskne, bude ho treba vymeniť.

Preto treba zvážiť preventívnu výmenu potrubia počas rekonštrukcie, keď máte byt či dom “rozbitý”. Je to logickejšie, jednoduchšie a lacnejšie, ako všetko opäť rozbíjať a meniť inštaláciu vody po rekonštrukcii. Keď už máte všetko hotové, zrenovované a staršie potrubie jednoducho „rupne“. Všeobecne platí, že staršie potrubia a ostatné komponenty vodoinštalácie sú doslova časovanou bombou. Síce vodnou, ale s ničivými následkami.

Systém riadenia a kontroly vody RE.GUARD je vhodný do rodinných domov, ale aj bytov s prívodom studenej vody a samostatným ohrevom teplej vody. Nie je však dimenzovaný pre väčšie, viacgeneračné domy. Výhodou je schopnosť systému odhaliť aj úplne minimálne úniky. Inteligentný softvér a presná meracia technika pracujú v pravidelných meracích cykloch. Neujdú im kvapkajúce batérie, potrubia a splachovače s malými, ale dlhodobými únikmi.