Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Snímač únikov vody, vhodný aj na dodatočnú inštaláciu

  • Snímač únikov vody, vhodný aj na dodatočnú inštaláciu

Snímač únikov vody, vhodný aj na dodatočnú inštaláciu

Nezabúdajme na to, že aj voda v našej domácnosti je živel, a keď jej dáme príležitosť, jednoducho tečie, kde len chce. Aj preto poistné udalosti spôsobené vodou patria v našich domácnostiach k najčastejším. Už sme písali o bežných „živých detektoroch únikov vody“, ktoré pozná každý, kto žije v bytovke. Sú to susedia bývajúci pod nami, ktorí nám väčší únik – teda u nás zrejme až potopu – vždy spoľahlivo nahlásia. Ak chceme predchádzať nielen susedským sporom, ale najmä škodám, spôsobeným vytečenou vodou v domácnosti, treba ju mať jednoducho pod kontrolou. Jedným z komponentov inteligentného systému kontroly a riadenia vody v domácnosti RE.GUARD je snímač únikov vody, vhodný aj na dodatočnú inštaláciu.

RE.GUARD je…

inovatívny inteligentný systém riadenia vody pomocou bezpečnostne optimalizovanej technológie. Jedinečný systém vyvinutý inžiniermi z REHAU je geniálny vo svojej jednoduchosti a v tom, čo všetko dokáže:

  • monitoruje domácu vodovodnú sieť
  • pomocou snímačov únikov vody kontroluje rizikové miesta v domácnosti
  • zaznamená menšie i väčšie úniky vody vo vodovodnej inštalácii
  • pomocou appky vás o probléme informuje, aj keď nie ste doma
  • dokáže zastaviť prívod vody
  • monitorovaním spotreby nastavuje potenciály šetrenia vody

Inteligentný systém RE.GUARD pozostáva z viacerých navzájom komunikujúcich komponentov a keďže je smart, dokáže komunikovať aj s vami. Riadiaca jednotka systému je napojená v interiéri priamo na studenovodnom potrubí, hneď za domovým vodomerom, pred filtrom a redukčným ventilom. RE.HUB gateway sa pomocou zabezpečenej rádiovej komunikačnej siete Z-Wave stará o riadenie na diaľku a komunikáciu všetkých komponentov a appky vo vašom smarte. Detektory úniku vody sú pripravené na rizikových miestach domácnosti, kde sa dajú predpokladať možné úniky. Systém RE.GUARD dokážete nastaviť a riadiť priamo na riadiacej jednotke alebo cez appku smart zariadením. Systém dokáže pracovať úplne samostatne, aj keď nie ste doma. Vďaka núdzovým batériám funguje aj pri výpadkoch elektrickej energie.

RE.GUARD

Lokalizácia úniku vody

Snímač úniku vody RE.GUARD

Senzor, ktorý dokáže detekovať a ohlásiť unikajúcu vodu riadiacej jednotke je voliteľným, ale prakticky nepostrádateľným príslušenstvom systému inteligentného riadenia vody RE.GUARD. Okrem detekcie únikov meria teplotu okolia a poskytuje aj varovanie pred mrazom. Pomocou snímača únikov vody RE.GUARD je možné zabezpečiť najmä oblasti:

  • kde sú umiestnené domáce spotrebiče napojené na vodu – práčka, umývačka riadu, bojler
  • kde sa nachádzajú sanitárne predmety zariadenia domácnosti – vaňa, sprcha, vírivka, umývadlá, splachovacie zariadenia

Kompaktný detektor sa zmestí takmer všade, a ak náhodou nie, na inštaláciu na mimoriadne problematické miesta je každý detektor vybavený predlžovacou sondou – káblom so snímačom. Detektor v prípade úniku vody okamžite prostredníctvom komunikačného protokolu Z-Wave informuje riadiacu jednotku, ktorá informuje vás, a ak je to potrebné, zastaví prívod vody. Komunikácia je spoľahlivá. Aj senzory v kúpeľni na poschodí dokážu informovať riadiacu jednotku, umiestnenú napríklad v technologickej miestnosti v pivnici. Obrovskou výhodou je možnosť k existujúcim detektorom dodatočne pridať do systému ďalšie a flexibilne ich rozmiestniť na kritické miesta. Ďalšie detektory dokážete pripojiť do existujúceho systému RE.GUARD a zaktívniť úplne jednoducho aj sami.

Viete…

… že popri množstve základných funkcií zabezpečujúcich monitoring, riadenie a krízový manažment vody vo vašej domácnosti má systém RE.GUARD aj alternatívnu funkciu zavlažovania záhrady? Popri tom všetkom, čo dokáže, vám určite nepoleje váš anglický trávnik. Bude ale zavlažovací systém v časoch jeho funkčnosti akceptovať a nebude ho považovať za miesto úniku vody.

Systém plný benefitov

Okrem toho, že inteligentný systém monitorovania a riadenia vody RE.GUARD je výhrou už sám o sebe, má ešte „čosi naviac“. Prioritne je to jeho univerzálnosť – je aplikovateľný nielen v novostavbách na prívodné studenovodné potrubie nových vodovodných rozvodov. Kvalifikovaný špecialista ho dokáže namontovať na prakticky akýkoľvek typ existujúceho, funkčného vodovodného potrubia, a to vodorovne, aj zvislo. Riadiaca jednotka RE.GUARD je vďaka svojej kompaktnej konštrukcii vhodná aj pri rekonštrukcii, renovácii, alebo ako dodatočné vybavenie. Inovatívna ultrazvuková metóda merania prietoku vody je trvalo presná a neovplyvňuje tlak v potrubí. Snímače únikov vody, rozmiestnené na kritických miestach domácnosti, sú vhodné aj na dodatočnú inštaláciu.

2021-07-06T16:00:18+02:0014.06.2021|Kategórie: Edukácia|