Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Cena vodovodných rozvodov

 • Cena vodovodných rozvodov

Cena vodovodných rozvodov

Viete, prečo by sme nemali kupovať vodovodné rozvody na tržnici – reálnej alebo nejakej virtuálnej? Pretože kvalitné vodovodné rozvody sú dimenzované viacgeneračne a musia mať garantovanú kvalitu, spĺňajúcu prísne normy. Nikto predsa nechce piť vodu kontaminovanú aj nekvalitným materiálom nekvalitných rozvodov. Ak majú kvalitné vodovodné rozvody spĺňať náročné podmienky a kritériá a dlhodobo bezproblémovo slúžiť, určite sa to odzrkadlí aj na cene. Aj pri vodovodných rozvodoch – tak, ako pri všetkom, čo sa týka dlhodobého užívania a nášho zdravia – jednoznačne platí: „Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci…“ Čítajte, aká môže byť cena vodovodných rozvodov a prečo sa na nich neoplatí šetriť.

Pomer kvality a ceny

Toto je jedno z bežných kritérií posudzovania ceny a aj cenotvorby. Aby bol tento pomer vyvážený, nemôžeme chcieť, aby Porsche stálo toľko, čo doma poskladaný malotraktor. Obe sú to motorové vozidlá, majú motor a aj štyri kolesá, ale to je asi tak všetko, čo majú spoločné. Pri posudzovaní cien čohokoľvek a najmä pri ich porovnávaní musíme aplikovať pravidlo: „Porovnávajme porovnateľné“. Azbestové rúrky z druhej ruky, síce ešte nevybalené – už pár desiatok rokov – nemôžeme porovnávať s najkvalitnejšími vodovodnými systémami na trhu. Vyrobenými z najkvalitnejších materiálov, špičkovou technológiou, s patrične garantovanou kvalitou a adekvátnou cenou.

Preferencie výberu

Marketéri vedia, že pomerne vysoké percento zákazníkov pri vyberaní tovaru s pomocou porovnávačov cien nevolí najlacnejší tovar. Preferovaná je „zlatá stredná cesta“, bežná voľba spoločná pre väčšinu kategórií zákazníkov. Vychádza najmä z ich skúseností s najlacnejšími, ale aj predraženými tovarmi porovnateľných parametrov. A možno pre mnohých prekvapivo najdrahšiu z porovnávaných možností si vyberie viac zákazníkov ako tú najlacnejšiu. Toto je skupina zákazníkov, ktorá vie vyššiu cenu oceniť. Jej preferencie opäť vychádzajú z pozitívnych skúseností, nie však s predraženým tovarom. Ale s tým kvalitným, ktorý má patričnú, adekvátnu, nie však premrštenú cenu.

Kritériá výberu

Kvalitné vodovodné potrubie by malo spĺňať viacero kritérií a cena by vonkoncom nemala byť tým kľúčovým. Každý, kto sa usiluje na vodovodnom riešení ušetriť, by si mal vopred prerátať náklady na náročnú sanáciu lacného riešenia a jeho výmenu za kvalitný systém. Ani pri inštalácii vodovodnej siete v novostavbe, ani pri rekonštrukcii nemá zmysel šetriť na úkor kvality. Tu sú kľúčové kritériá, ktoré sú naozaj dôležité:

 • vhodnosť pre konkrétny typ, teplotu a tlak vody
 • garancia hygienickej a zdravotnej nezávadnosti materiálov potrubia aj spájacích komponentov
 • maximálna životnosť
 • odolnosť voči korózii a ďalším vplyvom
 • bezúdržbovosť.

Kľúčová je aj odborná montáž, pretože darmo investujete do kvalitného systému, keď ho dáte nainštalovať lacnému „tiežodborníkovi“.

vodovodné rozvody

Systém RAUTITAN je najkvalitnejší na trhu.

Koľko stojí vodovodná inštalácia v rodinnom dome?

Náš modelový príklad vychádza z projektu z minulého roku na inštaláciu vody „po starom“, teda cenovo najdostupnejším riešením. S využitím na trhu stále dostupného PPR materiálu rúrok, ktorý je ale už za hygienickým a technologickým zenitom. Pre 180 m² bungalov bol nacenený materiál takmer na 3000 € bez DPH. Z toho cca 70 % tvorili náklady na 130 m PPR rúrok a ich izoláciu, zbytok ostatné komponenty. Ak vychádzame z cenníka REHAU platného minulý aj tento rok, do ceny sa pri rovnakých parametroch dĺžky potrubí a počtu komponentov pohodlne zmestíme. S tým, že s univerzálnym systémom RAUTITAN pre pitnú vodu sme kvalitou úplne inde, rátame totiž s predizolovanými rúrkami z materiálu RAU PE-Xa:

 • technologicky najprogresívnejší a prevádzkovými vlastnosťami najkvalitnejší materiál na trhu
 • normami garantovaná životnosť 50 rokov, odhadovaná 100
 • zdravotná a hygienická nezávadnosť po celý čas fungovania inštalácie
 • bez rizika tvorby usadenín
 • trvalo čisté a trvalo tesné bez priesakov
 • odolnosť voči korózii aj v priehlbinách

Nová generácia unikátnej na 100 % tesnej spojovacej techniky pomocou násuvnej objímky je z hitech polymérov využívaných v leteckom a kozmickom priemysle. Tvarovky neobsahujú ťažké kovy a sú maximálne hygienicky odolné aj voči problematicky agresívnym vodám. Materiál bronzových tvaroviek je tiež inovovaný, bezolovnatý s vysokým podielom zinku, čo zaručuje maximálnu životnosť a odolnosť voči korózii.

Aj keď cenník technických zariadení budov od REHAU je verejne dostupný, obráťte sa na našich odborníkov a požiadajte o cenovú ponuku. Každý konkrétny projekt vodovodnej inštalácie je jedinečný a vyžaduje si individuálny prístup.

Neoceniteľný systém rozvodov vody RAUTITAN

Pretože vieme, čo predávame, vieme aj to, prečo máme také ceny, aké máme. Takto nejako by mohli argumentovať všetci, ktorí predávajú čokoľvek od REHAU. Vodovodné rozvody nevynímajúc, aj v tomto segmente je REHAU lídrom, priekopníkom a tým, kto nastavuje nové štandardy. Napriek tomu, že systémy RAUTITAN sú dnes bez nadsázky ale aj bez debaty najkvalitnejšie z viacerých hľadísk, majú v porovnaní s porovnateľnou konkurenciou prijateľné ceny. Aj vaše vodovodné rozvody s neoceniteľnými vlastnosťami a extrémne odolnými hitech materiálmi vás nebudú stáť majetok. Táto investícia na dve generácie dopredu sa určite vyplatí.

2021-05-23T15:31:10+02:0025.04.2021|Kategórie: Edukácia|