Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Prečo mať doma RE.GUARD?

Prečo mať doma RE.GUARD?2020-10-18T20:35:58+02:00

Lebo je najlepší na svete a prakticky jedinečný. RE.GUARD je hrdým držiteľom ceny Produkt roka 2019 Plus X Award. Je to najväčšie svetové ocenenie za inovácie v oblasti technológií, športu a životného štýlu. RE.GUARD zabodoval vysokou kvalitou, dizajnom, funkcionalitou a jednoduchosťou používania. Systém je aj víťazom Red Dot Award 2019, prestížneho medzinárodného ocenenia za dizajn.

RE.GUARD bol vymyslený a funguje pre všetkých, ktorých trápia otázky: čo ak?, keď nie sú doma. Čo ak som nevypol plyn? Čo ak som nechala zapnutú žehličku? Čo ak som nezavrel garážovú bránu? Čo ak deti nezastavili vodu v kúpeľni? Sú to doslova adrenalínové otázky ohrozenia vášho domova a majetku. Na tie „potopové“ dáva odpoveď práve RE.GUARD.  

Štatistiky neklamú

Otázky a obavy sú opodstatnené. Únik vody je aj v slovenských domácnostiach dlhodobo najčastejšou poistnou udalosťou. Až 30 % všetkých vodovodných poistných udalostí pritom pripadá na chybné či pokazené rozvody. Poisťovne u nás musia ročne musia vyplatiť za škody spôsobené vodou v domácnostiach státisíce €. Tie nezvratné a nevyčísliteľné škody vám však nezaplatí žiadna poisťovňa.

Je vyššia pravdepodobnosť, že vytopíte susedov ako to, že vám byt vykradnú. Škody spôsobené vodou vznikajú v domácnostiach dokonca častejšie ako tie, ktoré spôsobí požiar či chyba elektrickej inštalácie. Čo ak bývate v poschodovom rodinnom dome a počas dovolenky vytopíte samých seba? Toto zrejme nie je celkom kryté poistné riziko… Každý „poisťovák“ vie, že až poistná udalosť reálne preverí, ako máte nastavené poistenie.  

Čo všetko vám doma môže „rupnúť“ s výsledkom: potopa? Staršie, najmä kovové vodovodné potrubia strácajú vekom svoje vlastnosti. „Rozožiera“ ich korózia a upcháva vodný kameň. Hrozbou sú aj kutilovia, ktorí pri vŕtaní do stien trafia aj potrubie. Ak sa pridá dlhodobé pôsobenie výkyvov teplôt, reálne hrozí to, že potrubie povolí a prestane slúžiť.

Chráni pred nebezpečenstvom

Riskantné z pohľadu pôsobenia a aj odhalenia sú malé úniky kvapkajúcej vody. Vznikajú aj v potrubiach aj v armatúrach. Tieto úniky sú zvyčajne dlhodobo neviditeľné, pretože sú skryté v stavebných konštrukciách. Obvykle sa objavia doslova „na povrchu“ až vtedy, keď sú škody v podomietkových vrstvách stien a stropov rozsiahle. Tretím okruhom príčin sú chybné prípojky domácich „vodných“ spotrebičov. Netesniace či prasknuté prívodné hadice práčok a umývačiek riadu sú pomerne časté. Rovnako aj technické poruchy týchto kuchynských a kúpeľňových spotrebičov.   

Príčiny teda môžu byť rôzne, následky a dôsledky zvyčajne vážne. Voda dokáže zničiť nielen nábytok a zariadenie z háklivých, prírodných materiálov. Nezvratným zničením sú ohrozené aj vaše rodinné papierové dokumenty. Tie sú vždy dôležité a aj vzácne, niektoré nezálohované, neobnoviteľné. Zničenie takýchto dokumentov je finančne nevyčísliteľné. Dôsledkami vytopenia trpia aj steny, podlahy a stropy, ich omietky, ale aj samotné stavebné konštrukcie. Vlhkosť je doslova živnou pôdou pre zdraviu škodlivé plesne, ktoré sa dokážu objaviť už do 24 hodín. Odstraňovanie plesní, vysušovanie či sanácia vlhkých múrov sú náročné na čas, financie a v dôsledku stresových faktorov aj na vaše zdravie.

Bez starostí

Už ich nebudete mať, ak vašu vodu doma bude riadiť RE.GUARD. Inteligentný systém ovládania vody nekompromisne znižuje dôsledky a následky poškodenia domácnosti vodou. Dokáže to tak, že udržiava váš prívod vody pod kontrolou a keď je zle, dokáže inteligentne a samostatne problém vyriešiť. Ďalšia dobrá správa eliminujúca tie zlé správy o a po potopách: ak máte doma odborne nainštalovaný inteligentný systém kontroly vody, malo by to zrkadliť aj poistenie vašej domácnosti. Opýtajte sa vo vašej poisťovni a uvidíte. Okrem toho, že vám ako zodpovednému klientovi nastavia poistenie výhodnejšie, vás určite aj pochvália.