Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Montáž rozvodov vody RAUTITAN

Montáž rozvodov vody RAUTITAN2020-10-18T23:29:58+02:00

Systém RAUTITAN je vysoko odolný aj voči neodbornosti inštalatérov. Napriek tomu odporúčame využiť kvalifikovaných odborníkov na vodoinštaláciu. Montáž vnútorného vodovodu môže pri neodbornom počínaní a chybách spôsobiť značné škody. Väčšinou sa prejavujú pomaly a postupne. Preto ich ľudia zvyknú podceňovať. Zverte montáž do rúk odborným inštalatérom a budete spokojní.

Sme k vám blízko

Inštalácia potrubí je jednorázová záležitosť. Dajte si na nej záležať a viac sa o rozvody v dome nemusíte zaujímať. Kvalitných vodoinštalatérov nemusíte dlho hľadať. Sme blízko k vám, kdekoľvek na Slovensku. Využite našu sieť certifikovaných partnerských inštalatérov. Ak sú vaše rozvody pitnej vody nainštalované chybne, poskytujú potrubia ideálnu živnú pôdu pre baktérie.  Dbajte preto na odbornú inštaláciu.

Výmeny rozvodov čisto a rýchlo

Systém RAUTITAN je možné montovať do rodinných domov aj panelových bytoviek. Nahraďte staré systémy novým pri obnove bytových domov. Montáž odstráni:

  • všetky netesnosti
  • nedostatočný prietok
  • hlučnosť
  • ohrozenie bezpečnosti spôsobené haváriou.

Montáž systému sa realizuje na základe obhliadky bytového domu. Celá rekonštrukcia rozvodov sa dá zvládnuť bez problémov, čisto a rýchlo. Inštaláciu potrubia robíme bez lepenia, zápachu a špiny. A to už do dvoch dní.

Montáž rozvodov vody RAUTITAN

Myslite na budúcnosť

Škody spôsobené vodou sú nočnou morou. O to dôležitejšie je, aby ste pri výbere svojho potrubného systému mysleli na budúcnosť. Rúrkový systém RAUTITAN je navrhnutý tak, aby odolal opotrebovaniu a zabezpečil konštantnú kvalitu viac ako 50 rokov. Ak vám vodu dodáva vodárenská spoločnosť, nesmiete svoj vnútorný vodovod prepájať s ďalším zdrojom. Napríklad s vodou zo studne. Mohlo by to viesť k znečisteniu. Vnútorný vodovod musí mať ochranu proti spätnému prietoku.

spojky rozvodov

Zvoľte správnu hrúbku izolácie

Pri montáži systému je dôležité dodržať správnu hrúbku izolácie. Preto dbáme vždy na dokonalé izolovanie vodovodných trubiek. Bez toho dochádza k značným tepelným stratám. To znamená energetické a finančné plytvanie. Správna montáž zabezpečí, že teplá voda bude zohriata energeticky výhodne. Zároveň sa zabráni prehrievaniu studenej vody. To sa deje hlavne v prípade, ak vedľa slabo izolovanej ohriatej vody umiestnite rúrku so studenou. Už po krátkom čase sa mierne ohreje a pripraví ideálne podmienky na rozvoj choroboplodných zárodkov. Pri správnej montáži sa to nestane. Predizolované rúrky s rozmermi 16 až 25 mm šetria čas pri montáži.

čista voda vďaka rautitan

Pozor na dimenziu rozvodu

Pri montáži vodovodného systému je nutné spraviť si analýzu vhodnosti vodovodných rúrok. Pri príliš malom priemere rúrok nie je zaručené, že k batérii dorazí dostatok vody. Poddimenzovaný rozvod býva spravidla hlučný. Rovnako nevhodný je zbytočne veľký priemer rúrok. Dôsledkom je stagnácia a zhoršená hygiena. Predimenzovanie rozvodu teplej vody zároveň zvyšuje tepelné straty rozvodu. Preto sa o vhodnosti systému poraďte s odborníkom. Univerzálna rúrka RAUTITAN flex ponúka optimálnu flexibilitu aj pri nízkych teplotách. Ak si inštalácia vyžaduje neohybnú rúrku, na rad prichádza robustná kovovo-plastová spájacia rúrka RAUTITAN stabil. Predizolované rúrky podporujú ekonomické položenie.

vodovodné rozvody REHAU sú špička

Všetko pod jednou strechou

Už nemusíte hľadať množstvo riešení a pripojení. Kompletný vodovodný systém RAUTITAN zrealizujete s naším sortimentom rúrok, tvaroviek a príslušenstva. Vrátane rozvádzača vykurovacích vedení na rozvádzanie a zberanie pripájacích spojov. Či už sú prípojky vykurovacích telies na podlahe, na stene alebo v soklovej lište, RAUTITAN vám vždy ponúkne to správne riešenie.

komplexné systémy na rozvod vody

RE.GUARD je 100% ochráncem vašeho domova, poznejte ho blíž!

RE.GUARD je ochráncem vašeho domova, když jste od něj daleko nebo poklidně spíte. Je hovorově jakýmsi detektorem úniků vody. Škody způsobené únikem vody jsou mnohem častější a poměrně vysoké. Nedávný průzkum společnosti AXA v České republice zjistil, že až 52 % dotázaných už někdy muselo řešit škody způsobené únikem vody v domácnosti. RE.GUARD vzniku těchto škod zabraňuje. Jedná se o inovativní systém inteligentního řízení vody, rozpozná prasklé potrubí i ty nejmenší úniky. I díky tomu si ho lidé instalují do stovek domácností.

Zjistěte víc o RE.GUARD