Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Prístroj na zistenie a meranie úniku vody

 • Prístroj na zistenie a meranie úniku vody

Prístroj na zistenie a meranie úniku vody

Skúsme opäť rozvinúť našu tézu o klasickom detektore únikov vody: susede bývajúcej pod nami. Je to spoľahlivé, pomerne hlasné, ale neefektívne – pretože suseda kričí na poplach až vtedy, keď naša voda tečie z jej plafónu. Chce to niečo nie „po funuse“, ale spoľahlivý systém včasnej výstrahy a ak sa dá, tak aj eliminácie škôd. Musí to byť zariadenie, ktoré zachytí všetky úniky vody z vodovodnej siete, vrátane tých skrytých, drobných, ktoré sú doslova kvapkajúcou časovanou bombou. Spoľahlivý prístroj na zistenie a meranie úniku vody existuje. Nie je to žiadna mašina zaberajúca pol kúpeľne v byte či zavadzajúca v pivnici. Šikovné, malé a efektívne zariadenie, ktoré dokáže vašu vodu ustrážiť, sa volá RE.GUARD.

Ako to funguje

Systém riadenia vody a detekcie jej únikov v domácnosti vymysleli inžinieri z REHAU dokonale. Spoľahlivo monitoruje vodovodnú sieť, zaznamenáva miesta únikov a ak je to potrebné, dokáže uzavrieť aj prívod vody. To všetko ako samostatná jednotka, bez nutnosti vášho aktívneho zásahu a aj vtedy, keď nie ste doma. Systém RE.GUARD tvorí riadiaca a monitorovacia jednotka, pripojená priamo na prívodnom potrubí vodovodnej siete. Bezkontaktnou ultrazvukovou metódou monitoruje a meria stav a prietokové parametre vodovodnej siete. Detektory únikov vody umiestnené na strategických miestach sú pripravené informovať o únikoch. Komunikačná jednotka rieši vzájomnú komunikáciu komponentov systému a aj smart komunikáciu s majiteľom bytu či domu.

Inovatívny systém RE.GUARD

Verte, že sa to oplatí

Likvidátori poistných udalostí, ale aj inštalatéri a všetci, ktorých už doma vytopilo, vedia svoje. Voda je živel a napriek tomu, že ju máme doma „uzavretú“ vo vodovodnej inštalácii, rada si nájde svoju cestičku. Štatistiky ukazujú, že v Európe sú najčastejšími poistnými udalosťami v domácnostiach práve udalosti súvisiace s vodou. Nie je ich málo, rádovo až okolo 30 %. Toto je ale číslo výskytu nahlásených bytových či domových „potôp“, ktoré museli riešiť poisťovne. Reálny stav je podstatne horší. Podľa nemeckých štatistikov sa s vytopením stretla až polovica domácností. Nedávna slovenská štatistika uvádza až 53 %. Tieto tvrdé dáta neklamú a sú viac než dostatočným dôvodom nielen mať kvalitne poistenú domácnosť, ale riešiť aj prevenciu.

Benefity systému RE.GUARD

 • možnosť automatického uzáveru prívodu vody bez ľudského zásahu
 • univerzálnosť – riadiaca a monitorovacia jednotka je pripojiteľná na akýkoľvek typ prívodného vodovodného potrubia
 • systém funkčne využiteľný v novostavbách aj v starších domoch a bytoch
 • inovatívna neinvazívna ultrazvuková metóda monitoringu prietoku bez „niečoho v potrubí“
 • meranie prietoku nemá negatívny vplyv na tlak v potrubí
 • dokonalý minimalistický dizajn ocenený odborníkmi
 • „spratnosť“ – komponenty systému sú kompaktné a až prekvapivo malé
 • funkčnosť 24/7/365
 • prevádzka aj počas výpadku elektrickej energie vďaka dodatočným batériám
 • smart funkcionalita
 • užívateľská jednoduchosť – odbornú inštaláciu vyžaduje len riadiaca a monitorovacia jednotka
 • ostatné komponenty jednoducho inštalujete, nastavíte a spojazdníte sami
 • možnosť dodatočnej inštalácie a zvýšenia počtu detektorov únikov vody
 • každý detektor má sondu uľahčujúcu inštaláciu na obzvlášť nedostupné miesta
 • identifikácia možností úspor vyplývajúca z monitoringu prietoku a spotreby vody
Viete…

… že drobné úniky vody v domácej vodovodnej sieti nie sú len „kvapkajúcou časovanou bombou“, ale idú aj do peňazí? Skryto „slziace“ potrubie skôr či neskôr praskne a začne tiecť, čo si vyžaduje náročnú rekonštrukciu. No a v domácnostiach bežné úniky netesných vodných batérií a splachovačov môžu znamenať tisíce litrov nezužitkovanej vody, za ktorú platíte a ktoré cez vašu vodovodnú sieť len pretečú či prekvapkajú do kanála.

Prístroj na zistenie a meranie únikov vody…

…existuje a je funkčnou náhradou susedy bývajúcej pod vami. Nemusíte si domov volať ani nejakú „rýchlu monitorovaciu rotu“. Inovatívny smart systém RE.GUARD od REHAU je to, čo potrebujete, aby ste mali doma svoju vodu pod kontrolou. Ináč povedané: vodu vo vašej vodovodnej sieti bude mať nonstop pod kontrolou samotný systém monitorovania a riadenia. RE.GUARD samostatne ustráži vašu vodu a vodovodnú sieť bez toho, aby ste ho museli riadiť alebo mu čokoľvek „radiť“. Inteligentný smart systém vie, čo má robiť, priebežne vás informuje o výsledkoch a je dokonca schopný v krízovej situácii zastaviť prívod vody, aj keď nikto nie je doma. Vy môžete pokojne spávať a venovať svoj čas a energiu rodine, sebe a príjemným zábavkám a radovánkam.

2021-11-03T17:22:46+01:0031.10.2021|Kategórie: Edukácia|